Rekomdenacje
 
Szukaj
Wybierz markę i model
 

Blog chmura tagów
Regał metalowy magazynowy do sklepu magazynu czy domu ? 1
Regał metalowy magazynowy do sklepu magazynu czy domu ?

Jaki regał magazynowy metalowy wybrać do sklepu ?

Regał Metalowy GERMAN 180x90x40 [cm]

Jeżeli szukasz odpowiedniego regału do Twojego sklepu czy magazynu najlepszy rozwiązaniem będą składane regały metalowe galwanizowane lub ocynkowane.
Regał są bardzo proste w montażu. Wykonane są z profili stalowych ocynkowanych lub galwanizowanych. Poszczególne elementy mocowane są na wcisk. Każdy element wciskany jest na dwa wciski.
Montaż może przeprowadzić jedna osoba. Teoretycznie nie potrzeba żadnych narzędzi, jednak z doświadczenia wiem, że lepiej wyposażyć się w lekki młotem do dobrego dociśnięcia piór zamków.

Półki w regałach metalowych zazwyczaj wykonane są z bardzo wytrzymałych płyt MDF. Dodatkowo każda półka jest wzmacniana poprzecznym profilem. Profile mają za zadanie utrzymanie ramy regału. Wzmocnienia nie stykają się bezpośrednio z płytą MDF - często jest to błędnie mylone przez klientów i nie jest wadą regału.

W sklepie czy magazynie na pewno zajdzie potrzeba rozmieszczenia większej ilości regałów w jednym ciągu. Dobrym sposobem złączenia regałów 'na wcisk' jest połączenie za pomocą opasek zaciskowych tzw trytek. Regały skręcane można skręcać razem do siebie, co wzmacnia całość konstrukcji.  Regał metalowy magazynowy 180x90x40

Pamiętajmy również, że regały mają określoną wytrzymałość. Maksymalny dopuszczalne obciążenie półek jest określane dla statycznych ciężarów równomiernie rozłożonych na regale. Regał musi być stabilnie przytwierdzony do podłoża i wsparty. Jeżeli regał zostanie źle złożony lub będzie stał na nierównej powierzchni lub nie będzie stał w poziomie może dojść do skręcenia konstrukcji i uszkodzenia regału.

 

Regały metalowe w domu i piwnicy. Bardzo dobrym rozwiązaniem do urządzenia piwnicy są metalowe regały wciskane. Najpopularniejszym rozmiarem regałów jest rozmiar 180 x 90 x 40. Co oznacza: Wysokość: 180 cm szerokość regału 90 cm grubość regału 40 cm. Dwa regały złączone do siebie dadzą rozmiar 180x180x40 czyli popularny rozmiar piwnicy w blokach.
Regały wciskane o nośności 100 kg spokojnie wystarczą do umieszczenia 20 pół litrowych butelek na jednej półce. Można na niej trzymać, soki, kompoty, nalewki czy ogórki :)

Regały wciskane z półkami z twardego i mocnego MDF spokojnie wytrzymają wiele lat. Płyta MDF mimo tego, że jest płytą wiórową oraz mimo tego, że nie powinna mieć styczności z wodą, spokojnie wytrzyma bardzo dużo.

Na rynku dostępne są regały całe metalowe. Metalowe tłoczone półki. Jest to ciekawa alternatywa dla regałów z półkami z płyty. Jednak ja osobiście uważam, że nie są tak sztywne jak osobne półki z płyt. W regałach z metalowymi półkami nie spotkałem się ze wzmocnieniami poprzecznymi, które nadają dużej sztywności konstrukcji.

Jeżeli szukasz taniego regału i dobrego zapraszamy do sklepu german.com.pl

Ceny regałów 180x90x40 w promocji zaczynają się od 59,99 zł + wysyłka. Regały dostarcza kurier lub listonosz. W jednej paczce o wadze ok 16 kg mieszczą się wszystkie potrzebne elementy do złożenia regału.
5 płyt MDF, 4x profil główny (nogi) 4x zaślepki nóg na spód - bardzo ważny element jeżeli nie chcemy porysować powierzchni podłogi. 10 x profile półek oraz 5x wzmocnienie półek.

Sam montaż przebiega bezproblemowo. Jeżeli robimy to pierwszy raz przyda się pomoc dodatkowej pary rąk do przytrzymania konstrukcji. Mimo tego, że nie trzeba używać żadnych narzędzi, zawsze przyda się lekki młotek do dobicia pióra zamków na wcisk. Trzeba również zwrócić uwagę, żeby zamki dobrze wchodziły. Złe spasowanie zamka spowoduje brak maksymalnej nośności regału.

 

 

Komentarze do wpisu (1)

15 sierpnia 2018

Polecam regał wsuwany. Szybki montaż. Nie takie proste jak w instrukcji ale poradziłem sobie

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium